Living with a family is a great way to
practice what you learn in class. Enjoy the culture and food, feeling at home. It´s requiered to stay 4 days or longer, on the weekends too.Families live at about 12-20 minutes walking distance
to the school.
The cost per night and breakfast is $550
pesos per person.
( Please add $100 pesos for each extra
meal).
PAYMENT:
We can only take cash(pesos), please pay the family at the
beginning of each week. Thank you!
CURRENCY CONVERTER:
https://www.xe.com/